پابلیک دادا

سیاست، هنر، جامعه، تاریخ، فلسفه، انسان

آیا دادا واقعا لختش قشنگه؟

چند روزی است که فضای اینترنت پر شده از تصویر لخت بلاگر مصری علیا ماجد المهدی که برای مبارزه با سانسور اسلامی و به چالش کشیدن فرهنگ حاکم بدن خود را در معرض دید مردم قرار داده است. بقول مینا، چیزی که درباره این به نمایش گذاشتن برهنگی جلب توجه میکند علاقه وافر مردم به این موضوع در قالب اظهار نظر و به اشتراک گذاشتن این تصاویر بدون شرکت مستقیم در این کمپین خلاصه می شود. امروز در گفتگو با مینا به این نتیجه رسیدیم (محمد شکوری هم این نکته را بدون اینکه از محتوی صحبت من با مینا با خبر باشه در فضای مجازی عنوان کرد) که بر خلاف پارسال که همه ایرانی ها در دفاع از توکلی چادر و روسری به سر کردند، اینبار کسی چه در مصر و چه در جاهای دیگه هنوز جرات نکرده که تابوشکنی کند و به عنوان تماشاچی تنها به تشویق این عمل در کنار گود مشغولند.
من  تصمیم گرفتم که با به اشتراک گذاشتن عکس لخت خودم نه تنها از کار این بلاگر حمایت کنم بلکه با ارائه بدن معمولی خود عمل این بلاگر زیبا، جوان و مونث را زیر ذره بین انتقاد قرار بدهم. این در حقیقت به تصویر کشیدن نقد عمیقی است که مینا دیروز در نوشته خود عنوان کرد: «بلاگر مصری، علیا ماجد الهمدی، که عکس های عریان خود را منتشر کرده است خیلی استانداردهای زیبایی مین-استریمی دارد. لخت شدن و عکس گرفتن چنین شخصی چندان خرق اجماع نیست. اگر زنان مسن با بدن های غیر مین-استریمی را سازماندهی کرده بود همچین کاری بکنند، بود که می توانست موثرتر و انقلابی تر باشد و الا عکس های هنری لخت که نه با بازار و نه با مردسالاری تضادی ندارند»
حرف من اینست، هیچ مرد دگرجنسگرایی نیست که بتواند ادعا کند بدن لخت علیا ماجد قشنگ نیست، اما آیا کسی هست که قبول کند دادا «لختش قشنگه»؟

Advertisements

98 پاسخ به “آیا دادا واقعا لختش قشنگه؟

 1. کاکــــو شیرازی نوامبر 19, 2011 در 9:51 ق.ظ.

  کارت و شجاعتت! قابل تحسینه…

  • tolip نوامبر 25, 2011 در 12:01 ب.ظ.

   به به، نمیدونستم اینم شکلی‌ از آزادی می‌شه، بی‌چاره اوباما – مرکل – سرکوزی – و اونا که پشت این پرده آزادی خدمت می‌کنن، این نسخه رو واسه فک و فامیلشون نمینویسن تا معلوم بشه معنی‌ آزادی چیه؟ اگه آزادی پس یالا از فردا برو تو خیابون بده، اسمشو بذار آزادی، بگو جنده خوبه، بد آبجیتو پاسش بده بد ببین چه حالی‌ میده وقتی‌ آبجیت جلو چشمات معنی‌ آزادی رو فریاد می‌زنه، به دنیا بگو همه لخت شن – در جنده خونه‌ها رو ببندن و بریم تو خیابون خاله بازی …… خر وقتی‌ امروزی می‌شه اینطوری می‌شه. آخه بد بخت پشت سرتو نگاه کن، ببین کی‌ هستی‌؟ از کجا امدی؟ ناموس منو تو ریشه تو آب و خاک ما داره، به ما و مملکته ما خیانت شده بخاطر چنتا حیون بنام حزب الله و چنتا جیره بگیر مفت خور که مملکته مارو غصب کردن که نباید اصالت خو دمنو بفروشیم، بد بخت خر، به خودت بیا، از بیسوادی و ناا گاهی تو دارن سود می‌برن، ما اتفاق خودمون رو از دست دادیم و اونکه کمینه مارو زده میدون از کدوم در بیاد تو. والا تو مملکته غربی که دم از آزادی میزنن این جوری حرمت اصالت آدمارو نمیشکنن.

   • امیر ژانویه 29, 2012 در 4:42 ب.ظ.

    دوست عزیز و خشمگین، من فکر می کنم مشکل شما اینه که فکر می کنید هر کسی این کار رو انجام داد فاحشه است، به همین خاطر سعی می کنید با وسط کشیدن خواهر و مادر و… زشتی این عمل رو به نویسنده اعلام کنید، من نظر شما رو به دو موضوع جلب می کنم، اولاً بدلیل تعدد اعتقادات، باورها و مسلک ها، برهنگی و عریان شدن و یا هر عمل دیگه ای، تا زمانی که با ترازوی خوب یا بد (که ترازوی دین است) سنجیده بشه، از اینکه بصورت صحیح نقد شده باشه خیلی دوره، ملاک سنجش باید صحیح یا غلط بودن یک عمل باشه که فراغ از تعاریف دینیست و تعریفی خردگرایانه و انسان محور و نه کائنات محور دارد، دوماً در یک جامعه هر چقدر اختناق بیشتر باشه، تک فریاد های مخالفت بلند تر می شه، این کار فریاد بلندیست از سر مخالفت، در جوامع آزاد کمتر کسی طرفدار برهنگی و عریانیست، نه بخاطر بد یا خوب بودن این عمل، بلکه بخاطر عاری از فایده بودن این کار.

 2. وحید نوامبر 19, 2011 در 2:46 ب.ظ.

  آقای دادای عزیز، حداقل یه ذره پشم و پیل‌ها رو می‌زدی خب. :دی

 3. شهاب الدین شیخی نوامبر 19, 2011 در 5:33 ب.ظ.

  قضیه این است که اشتباه این برداشت این آقا مثل خیلی از کسانی که در مورد اقدام عالیه المهدی واکنش نشان داده‌اند، این است که.
  نخست برخلاف حتا برخی دوستان فیمینست تنها چیزی که در اقدام عالیه خود نمایی نمی‌کند زیبایی بدن است .. اینکه عده‌ای در هرشرایطی به زیبایی بدن از لحاظ پورنو گرافی و در عین حال دقیقا با همان معیارهای جهان سرمایه‌سالار و مردسالار( یعنی باریک بودن اندام، اضافه وزن نداشتن، سکسی بودن و جوان بودن و….)دقت می‌کنند از دید من راستش قابل انتقاد است نه این که این دختر جوان این ویژگی ها را دارد یا ندارد.
  أن‌چه که در اقدام دختر مصری قابل توجه است اقدام دقیقا علیه زیبایی خواسته شده‌ی سکسی در جامعه‌ای است که سکسی بودن زن را در پوشیده شدن وی برای « تخیل برانکیزی جنسی می‌داند…( توجه داشته باشید که این توجیه بسیاری از اسلام گراها ست)..
  نکته‌ی دوم این که بدن زن و بدن مرد در چنین موقعیتی بسیار متفاوت است.. واقعیت غیر قابل انکار آن است که بدن مرد هرگز به عنوان ابژه‌ی عمومی تمامیت انگار شده‌ در جامعه و در نگاهی سیستمایتک به نام مرد سالاری نبوده و نیست، بدن مرد هرگز زیر تولید گفتمان و رسانه و « صنعت فرهنگ» و هژمونی برای سکسیزاسیون شدن نبوده و نیست. بدنی که زیر چنین هژمونی نیست احتیاجی به اقدامی غیر عادت ندارد.. گرچه در دنیای پورنو گرافی کمی سعی می وشد بدن های ورزیده و .. از مردان سکس کننده نشان داده شوند اما توجه کنیم که هرگز به صورت گفتمانی که تولید هژمونیک سلطه می‌کند نیست. بنابراین بدن ایشان می‌تواند زیبا باشد یا نباشد یا مثل این دوستی که اولین کامنت رو گذاشت حال به هم زن باشد… بنابراین اشتباه اصلی از سوی کسانی است که به جای توجه به اقدام عالیه به بدن سکسی و زیبای او توجه کردند و البته این موضوع را به همه‌ی کسانی که به سکسی بودن و یا زیبا بودن بدن توجه نکرده بودند یاد آوری کردند.. فرق بین میل سلطه بر بدن زن از سوی دیگری نیست نه در زیبا بودن یا نبودن آن

  • javgir nasho dadsh! نوامبر 21, 2011 در 2:45 ب.ظ.

   قضیه برداشت اشتباه نیست قضیه هیجان زدگی یه دختر بچه است که 4 تا فیلم دیده فکر کرده همه چیو میدونه! راست میگه داد! اگه 4 تا زن 40 ساله هم این کار رو کردند من همینجا میام اعلام غلط کردم میکنم وگرنه که لطفا جو گیر نشوید!

   • Reza نوامبر 24, 2011 در 9:39 ب.ظ.

    آقایی که گفتی میایی همینجا و میگی » غلط کردم » … اگه شهامت لخت شدن نداری، امیدوارم شهامت غلط کردم گفتن رو داشته باشی …

    این هم لینک زیر، زن 40 – 50 ساله ایرانی که لخت شد.

    http://zibanawak.wordpress.com/2011/11/21/%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D9%87%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%B5%D8%B1%DB%8C/

   • Ehsan Ahmadinejad نوامبر 24, 2011 در 11:46 ب.ظ.

    @ balaii, ke majbureh bi nam o neshan biaad: آنچیزی که مانع میشود شما این حرکت اعتراضی را درک کنید؛ تنها همان کرم های متعفن شهوتی است که مذهب در مغز شما و کاشته همان کرم هایی که با دیدن جنس ماده فورا به ولوله می افتند.
    شما اهل بحث و پلمیک نیستید. چرا که مذهب سلولهای انسانی مغزتان را خشکانده. در قاموس شما زن یعنی ناموس. ناموس یعنی جنس لطیفی که برده وار در تصاحب صاحبی است.شما در مرداب متعفن فرهنگی گیر کرده ای…د که راهی برای برون رفت از این مرداب را نمیابید. شما عصبانی عزیز. سخت عصبانی هستید. همانگونه که ملاها و آیت الله های شکم گنده مفت خور شهوتران شیهه میشند و فتوای جهاد علیه علیا صادر میکنند.
    آری علیا به قلب و هسته اصلی تعفن مذهبی شما یورش برده. اما بخواهید یا نخواهید دوست داشته باشید یا نداشته باشید شما در افول دوران تان بسر میبرید. علیا میلیونی شد. میلیاردی شد. علیا در میلیاردها انسان امروزی تشنه آزادی و برابری ضرب شد. نعره ها و عصبانیت ها و فتوی های شما کار به جایی نمیبرد. عصر ناموس و ناموس پرستی عصر فتوی و تکفیر و جهاد بسر آمده. دنیا وارد رنسانس جدیدی شده است. و علیا در قلب پایتخت تحجر اسلامی، و در قلب کانون مهمترین تحولات انقلابی جهان، دروازه این رنسانس را گشوده است. شما حق دارید عصبانی باشید همانگونه که ما حق داریم مسرور و مفتخر باشیم. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=159591057472183&set=a.111975622233727.16337.100002638695580&type=1&ref=nf See More

   • javgir nasho dadsh! نوامبر 25, 2011 در 5:17 ب.ظ.

    آقای رضا متاسفانه علی رغم میل شما نمی تونم قبول کنم که هیچ سنخیتی بین این خانم و اون دختر مصری باشه حتی اگر خودش در یک جو گیری مثل خیلی های دیگه این ادا رو بکنه بنابراین شما هم بهتره یه کم اطلاعاتتون رو از تفاوت هنر برهنه و اعتراض اجتماعی با ایدئولوژی نادیست ها که بازگشت به طبیعت هست نه اعتراض به پوشش اجباری و مالکیت تن بالا ببرید . من هم آقا نیستم خانم هستم و حتما اگر گذارم به هامبورگ و جزیره لختی ها بیفته برای چند ساعتی زیر افتاب برهنه میشم و اینو حق مسلم خودم میدونم

 4. ابی کردستانی نوامبر 19, 2011 در 5:49 ب.ظ.

  دمت گرم،امیدوارم خانمها و آقایونی که‌ تو فیس بوق و جاهای دیگه‌ دم از روشنفکری و مبارزه‌ و حقوق بشر و زن و از این جور چیزها میزنند هم عکس بذارند تا واقعا باور کنیم که‌ بله‌ اینها هم مبارزین راه آزادی و یکسانی و…هتد.

 5. فریده مرادی نوامبر 19, 2011 در 6:08 ب.ظ.

  من شخصن بعنووان یک زن کار وحرکت حمایتگرر شماا رو تحسین میکنم ، به امید شکستن این تابوی اسلامی

 6. farhad نوامبر 19, 2011 در 6:50 ب.ظ.

  زیبا نه، اما برای پشتیبانی از دختر مصری کاری بسیار شجاعت برانگیزه

 7. Sabineh Müller نوامبر 19, 2011 در 7:00 ب.ظ.

  معلومه که تو هم میتوانی به عنوان اعتراض لخت به ناهنجاریهای موجود اعتراض کنی ولی تو آشغال فاشیست اسلامی از اون قیافه کریرت داد میزنه که یک فاشیست اسلامی کثیف هستی خدامیداند چه خونهای از بیگناه را با دستهای کثیف را به زمین ریختی ننگ بر تو ورهبرانت

  • mhkm1986 نوامبر 20, 2011 در 1:03 ب.ظ.

   خدا چشماتو شفا بده !
   طبق احکام اسلامی
   بدن لختشو فقط محرم نسبی میتونه ببینه
   عورت مکشوفشم فقط همسرش

   این آقا به خاطر این خلافش طبق قوانین اسلامی باید شلاق بخوره
   اونوقت تو فقط ریششو دیدی !!!…

   خودت بگو درمورد خودت چی قضاوت میکنی ؟!

 8. علیرضا نوامبر 19, 2011 در 7:08 ب.ظ.

  آقا اگه مبارزه برای آزادی و تابوشکنی و خرق عادت انقدر راحته که لخت شیم و عکسمونو منتشر کنیم میگفتین ما انقدر الکی نریم تو خیابون باطوم بخوریم
  اینم یه برگ جدید رژیم دیکتاتوری برای نشوندن مردم پای میز کامپیوتره. اینطوری دارن ملتو از خیابونا جمع می کنن میکشونن به فضای بی خطر سایبری. دلمون هم خوشه که داریم با عبور از فیلتر ها و سد ها فریاد می زنیم و نعره می کشیم!!
  تاریخو بخون دادا جون می بینی از زمان سینوهه زنای مصر توی خیاباونای طبس تقریباً عریان بودن.
  سوریه ای ها سکس علنی در بیابان در مراسم خاصی انجام میدادن
  «کرت»ی ها موقع قربانی کردن برای خدایان علناً معاشقه میکردن
  این عریانب و تابوشکنی شما و چیزی که شما دارین ازش دم میزنین همچین هم پیشرفت ناک و متهورانه نیست رفقا !
  اتفاقاض سنت چند هزار سال قبله و خیلی هم قدیمی و متحجرانه است
  چطور اسلامو به خاطر 1400 سالگیش کهن و متحجر میدونیم اما یه سنت 4000 ساله رو «مد روز» می کنیم؟

  شما فقط یه مشت خارج نشین بی دردین که نه سانسور میشین نه کتک میخورین نه از دانشگاه و محل کار اخراج میشین نه گرسنه هستین نه محدودیت دارین اما نشستین از سر سیری و بیکاری نسخه های آزادی تجویز میکنین

  • Ehsan Ahmadinejad نوامبر 20, 2011 در 12:14 ق.ظ.

   بيش از سه دهه است که تن و بدن زنان و خط زدن حضور و چهره زن در جامعه و تحميل حجاب به زن٬ به يک امر سياسي مهم براي جنبش اسلامي تبديل شده است. جنبشي که براي قدرت گرفتن له له ميزند و براي حفظ قدرت با اجازه خدا و پيغمبر به هر جنايت و رذالتي که در مخيله بشر نمي گنجد دست ميزند. نمونه بارز و آشکار اين موضوع حکومت طالبان در افغانستان و حکومت اسلامي در ايران است که داعيه رهبري ” جهان اسلام” را دارند. جنبش اسلامي با تحميل حجاب به زنان به هر قيمت٬ پايه هاي حاکميت خود را در جوامع تثبيت ميکند و براي به قدرت رسيدن در هر جايي اول بايد زنان را شکست بدهد. بي دليل نيست که د رمصر و تونس و … توجه ها به حجاب زنان جلب شده و اسلاميها وکل جريانات بورژوايي تقلا ميکنند که انقلابي را که هدفش آزادي ٬ رفاه و برابري بود پس بزنند و اولين حملات عليه زنان را سازمان ميدهند و از اين طريق سعي ميکنند پيشروي کنند. اقدام عليا پاسخي به اين توحش اسلامي است.

   Amru Masoudi: حرکت جسورانه علیا قلب جنبش اسلامی را نشانه گرفت. اگر آزادی زن نشان آزادی جامعه است ، وضعیت زن شاخص بارز و عیان موقعیت جنبش اسلامی نسبت به قدرت سیاسی است. حجاب نقطه تلاقی مولفه های متعددی است. حجاب نه یک «پوشش» بر خواسته از «فر…هنگ» اعتقا…د اسلامی مردم «عقب مانده» و یا نشانه «زینت» زن و مهملاتی از این دست، بلکه تجلی و تعیین رسمیت بخشیدن به «شییت» زن ، مشروعیت بخشیدن به بی حقوقی او و تفویض «قیومت الهی» مرد بر زن و در نهایت تامین «مصونیت» و پوشاندن ان است . اگر در جایی این پرچم به اهتزاز در اید، حواشی و تبعات ان نیز وارد کارزار زندگی خواهند شد! . برای آرام کردن جامعه و سر جای نشاندن مردم به ستوه آمده، از پشت سنگر اسلام با اتهامات (کفر ، الحاد ، ارتداد ، شرک ، تبانی با شیطان ، مفسد ……… ) مستلزم نصب بیرق اسلام -حجاب – بر «قلعه» حکومتهای فوق العا ده خشن مذهبی (اسلامی )، علیه عدالت اجتمایی و چپگرایی و رهایی و ازادی است .و هر چه سختگیرانه تر ( برقه ، نقاب ، چادر ،……..) سنگر مستحکمتر!. علیا این بیرق و نماد را نشانه گرفت و به قراری به خال زد!!! این را میتوان از عکس العمل و شمشیر چرخاندن نمایندگان کف به دهان گرفته زمینی ان استنباط کرد . حرکت علیا هر چند سمبلیک و نمادین، اعلان جنگی است علیه تهدید جنبش اسلام سیاسی و اعمال خشونت حکومتی با ابزار اسلام، علیه جامعه بپا خوا سته در شمال افریقا. اعلام زنگ خطر، یاد آور بدیهیت تاریخی و آموختن درس عبرتی است از تجربه خونین انقلاب در هم کوبید ه ۵۷ ایران به نام «انقلاب» !!!. زنده باد علیا!!!!

   • javgir nasho dadsh! نوامبر 21, 2011 در 2:50 ب.ظ.

    برای شما فرقی بین زن 18 ساله و 40 ساله نیست؟؟؟ یه زن 40 ساله بیار بگه این حرکت یک ذره بویی از ازادی تن توش داره من میگم باشه تو راست میگی ! این دختر درحدی دور از شناخت جنسیته که نفهمیده یه مرد 50 ساله که اولین سکسشو باهاش داشته به روحش احترام نذاشته توی اون سکس به همین تنش جذب شده! آیا همین مرد به علیای 40 ساله هم همین قدر جذب میشد؟

   • Ehsan Ahmadinejad نوامبر 24, 2011 در 11:36 ب.ظ.

    @ oun balaei ke bayad bi nam o neshan zaher besheh 😉 آنچیزی که مانع میشود شما این حرکت اعتراضی را درک کنید؛ تنها همان کرم های متعفن شهوتی است که مذهب در مغز شما و کاشته همان کرم هایی که با دیدن جنس ماده فورا به ولوله می افتند.
    شما اهل بحث و پلمیک نیستید. چرا که مذهب سلولهای انسانی مغزتان را خشکانده. در قاموس شما زن یعنی ناموس. ناموس یعنی جنس لطیفی که برده وار در تصاحب صاحبی است.شما در مرداب متعفن فرهنگی گیر کرده ای…د که راهی برای برون رفت از این مرداب را نمیابید. شما عصبانی عزیز. سخت عصبانی هستید. همانگونه که ملاها و آیت الله های شکم گنده مفت خور شهوتران شیهه میشند و فتوای جهاد علیه علیا صادر میکنند.
    آری علیا به قلب و هسته اصلی تعفن مذهبی شما یورش برده. اما بخواهید یا نخواهید دوست داشته باشید یا نداشته باشید شما در افول دوران تان بسر میبرید. علیا میلیونی شد. میلیاردی شد. علیا در میلیاردها انسان امروزی تشنه آزادی و برابری ضرب شد. نعره ها و عصبانیت ها و فتوی های شما کار به جایی نمیبرد. عصر ناموس و ناموس پرستی عصر فتوی و تکفیر و جهاد بسر آمده. دنیا وارد رنسانس جدیدی شده است. و علیا در قلب پایتخت تحجر اسلامی، و در قلب کانون مهمترین تحولات انقلابی جهان، دروازه این رنسانس را گشوده است. شما حق دارید عصبانی باشید همانگونه که ما حق داریم مسرور و مفتخر باشیم. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=159591057472183&set=a.111975622233727.16337.100002638695580&type=1&ref=nf See More

 9. Ava نوامبر 19, 2011 در 7:26 ب.ظ.

  هیکلتون اشکال نداره، بیشتر کلتون به هیکلتون نمیاد…مال ریشه که گذاشتی

 10. مرجان سلطاني از كويت نوامبر 19, 2011 در 7:43 ب.ظ.

  از همه جوابها فقط جواب آقاي عليرضا منطقي و عقلاني هستش
  من شما رو واقعا تحسين ميكنم

  • mhkm1986 نوامبر 20, 2011 در 1:10 ب.ظ.

   حرف علیرضا هم اشتباهه
   سابقه عددی تاریخی یک کار معیاری برای منطقی و عقلانی بودن یک کار نیست
   به نظر شما کدوم رفتارها بیشتر به انسانیت ضربه زده و آزادی انسانها رو نابود کرده؟
   کار این آقا یا آموزه های 1400 ساله؟

 11. maryam.E نوامبر 19, 2011 در 9:01 ب.ظ.

  شما چی کار داری دادا یا علیا یا کی؟
  کلاً لختش قشنگه

 12. back نوامبر 19, 2011 در 9:49 ب.ظ.

  اگه کار اساسی میخواهید بکنید همه لخت بیان تو خیابان ان هم با رقص و قر و آواز!

 13. نارین محمدی نوامبر 19, 2011 در 10:24 ب.ظ.

  کار جالبی انجام دادی- من سورپرایز شدم

 14. danial rasouli نوامبر 20, 2011 در 12:01 ق.ظ.

  بابا نکنین ترو خدا این کارا رو به حد کافی تو جامعه جهانی منزوی هستیم دیگه اگه جهانیا بیان این ریش و پشم و الت نیمه راست شده حضرت عالی رو ببینند که دیگه هیچی…!

 15. Ehsan Ahmadinejad نوامبر 20, 2011 در 12:06 ق.ظ.

  mersi doost e aziz

  جنبش دفاع از عليا ماجده المهدي در سراسر جهان

  او به قلب جنبش اسلامي حمله کرده است!

  زن در اين جنبش و در فرهنگ مردسالارانه اسلامي٬ برده جنسي مردان است. تن او متعلق به مردان است و بايد در پستوي خانه و در حجاب و چادر و برقع پيچيده شود. زن حق تملک بر تن و بدن خود را ندارد و اگر اعلام کند که قوانين را قبول ندارد و بويژه اگر تن لخت خود را در معرض ديد عموم قرار دهد٬ بزرگترين تابوها را شکسته است.

  عليا ماجده المهدي يک دانشجوي آزاده مصري است. او با انتشارعکسهاي برهنه خود در وبلاگش٬ به قلب جنبش اسلامي٬ به قلب تحجر و مردسالاري و به قلب طرفداران خجول جنبش اسلامي زده است. يک سازمان اسلامي در مصر خواهان اجراي ” حد شرعي” يا کشتن عليا به شيوه اسلامي شده است و از مقامات مصري خواهان عکس العمل و مجازات عليا و دوست پسر او کريم عامر شده اند.

  اين دختر جوان خود را آتئيست٬ فمينيست٬ آزاديخواه و انقلابي معرفي ميکند.عليا ميگويد با اين کار عليه سکسيسم٬ مردسالاري٬ راسيسم و حذف زنان از جامعه عليه حجاب اسلامي و عليه کل فرهنگ اسلامي مبارزه ميکند. دوست پسرعليا وبلاگ نويس مشهور مصري کريم عامر است. عامر چهار سال در زمان مبارک بدليل وبلاگ نويسي و افشاگري به زندان محکوم شده بود و عليا براي آزادي او ميجنگيد. کريم عامر در روزهاي قبل از اوج گرفتن جنبش در مصر از زندان آزاد شد و يک چهره مهم در جنبش اعتراضي جوانان و مردم مصر عليه حکومت ديکتاتوري مبارک بود.
  کريم عامر ميگويد تا آخرين لحظه در کنار عليا خواهد ماند و از اين حرکت او دفاع ميکند. او ميگويد عليا يک دختر قوي٬ مستقل و با اراده است و اين تصميم شخصي او بوده است و من در کنار او خواهم ماند.
  عليا ميگويد از ۱۶ سالگي از مذهب اسلام خارج شده و اعتقادي به دين و مذهب ندارد.

  اما اهميت اين اقدام جسورانه عليا ماجده المهدي فقط در تابو شکني فرهنگي نيست اين اقدام او امروز يک حرکت سياسي بسيار مهم در مصر و همه کشورهاي اسلام زده است و بايد همه آزاديخواهان ٬ همه مدافعين حقوق انساني و مدافعين حقوق زن و همه مخالفين جنبش اسلامي و اسلام سياسي اينرا درک کنند و دفاع از او و اقدام مهمش را وظيفه خود بدانند.

  در يکي از عکسها عليا در حاليکه برهنه ايستاده است٬ يک روسري را زير پاي خود قرار داده و آنرا لگد کرده است. او در وبلاگش در پاسخ به کساني که به او حمله ميکنند٬ ميگويد : من به کسي توهين نکرده ام٬ من به يک تکه پارچه توهين ميکنم که نمود بردگي زنان است.

  بيش از سه دهه است که تن و بدن زنان و خط زدن حضور و چهره زن در جامعه و تحميل حجاب به زن٬ به يک امر سياسي مهم براي جنبش اسلامي تبديل شده است. جنبشي که براي قدرت گرفتن له له ميزند و براي حفظ قدرت با اجازه خدا و پيغمبر به هر جنايت و رذالتي که در مخيله بشر نمي گنجد دست ميزند. نمونه بارز و آشکار اين موضوع حکومت طالبان در افغانستان و حکومت اسلامي در ايران است که داعيه رهبري ” جهان اسلام” را دارند. جنبش اسلامي با تحميل حجاب به زنان به هر قيمت٬ پايه هاي حاکميت خود را در جوامع تثبيت ميکند و براي به قدرت رسيدن در هر جايي اول بايد زنان را شکست بدهد. بي دليل نيست که د رمصر و تونس و … توجه ها به حجاب زنان جلب شده و اسلاميها وکل جريانات بورژوايي تقلا ميکنند که انقلابي را که هدفش آزادي ٬ رفاه و برابري بود پس بزنند و اولين حملات عليه زنان را سازمان ميدهند و از اين طريق سعي ميکنند پيشروي کنند. اقدام عليا پاسخي به اين توحش اسلامي است.

  با انتشار علني عکسهاي عليا در وبلاگ شخصي اش ٬ به يکباره يک بمب سياسي و تابو شکنانه در مرکز ارتجاع اسلامي منفجر شد. در عين حال اين حرکت موجي از همبستگي و شور و شوق را در دنيا به راه انداخت. وبلاگ او اکنون از هر سايتي در دنياي عرب پر ببيننده تر است. اکنون در دنيا يک موج عظيم سنت شکني و آزادي خواهي در دفاع از عليا راه افتاده است. هزاران دختر بويژه از کشورهاي اسلام زده با او ابراز همبستگي کرده و عکسهاي برهنه خود و يا عکسهايي لخت از زنان ديگر را تحت عنوان ” من عليا هستم” در سايتها و وبلاگها و صفحه فيسبوک و تويتر و… منتشر کرده اند.

  وبلاگ عليا روزانه بيش از يک ميليون بيننده دارد. در همه رسانه هاي بين المللي در مورد اين اقدام و اين حرکت انقلابي او نوشته اند و توجه ها در همه جا به اين موضوع جلب شده است. در بالاي صفحه وبلاگش نوشته :
  “مذكرات ثائرة” ( یادداشت های یک زن انقلابی) ودر زیر عکس بزرگ خود و در پاسخ به کساني که به او حمله ميکنند٬ نوشته است ، “نخست درباره زنانی که در آغاز دهه ٧٠ میلادی در دانشکده هنرهای زیبا به عنوان مدل در برابر نقاشان مرد لخت می شدند قضاوت کنید و کتاب های هنری را پنهان کرده ، مجسمه های برهنه را بشکنید ، سپس در برابر آینه لخت شوید و بدن های خود را که بادید تحقیر آمیز به آنها نگاه می کنید به آتش بکشید تا پیش از فرستادن اهانت هایی با مضمون تبعیض جنسی به من و نفی حق آزادی بیان من ، برای همیشه از عقده های جنسی خود رها شوید “.

  عليا به جنگ جنبش اسلامي و فرهنگ زن ستيز اسلامي رفته است. اعلان جنگ علني او عليه قدرت گرفتن سازمانهاي رنگارنگ اسلامي در مصر و تونس و در کشورهايي است که ديکتاتورها به همت مردم به زير کشيده شدند و اسلاميسم به تکا پوي قبضه کردن قدرت افتاده است.

  در مقابل اين اقدام جسورانه عليا ٬ دایناسورهای و تروريستهاي اسلامي همه جا و بويژه در مصر به حرکت در آمده و خواهان ريختن خون علياي بيست ساله شده اند. اينها براي رسيدن به قدرت در مصر کفش و کلاه کرده اند و اکنون عليا با اين حرکت جسورانه و انقلابي و زير و روکننده وبسيار مهم به قلب آنها حمله کرده است و اسلاميها که به چيزي جز قتل و فتوا و خون ريختن نميتوانند تکيه کنند در مقابل او و در واقع در مقابل حقوق زنان و سکولاریسم صف آرائی کرده اند.

  اين يک نبرد مهم و بسيار حياتي در دفاع از آزادي بيان٬ در دفاع از حقوق انساني زنان و عليه دخالت اسلام و مذهب در زندگي همه مردم است.
  اين يک حرکت انقلابي به تمام معنا و يک نبرد جسورانه با جنبش اسلامي است. ما زنان و مردان و مردم تحت حاکمیت جمهوری اسلامي اهميت و حياتي بودن اين حرکت را کاملا درک ميکنيم و از دنيا ميخواهيم يکپارچه در مقابل جنبش اسلامي از عليا و حقوق زنان و سکولاریسم دفاع کند.
  در برخي رسانه ها و سايتها٬ بحثهايي در مورد ” راديکاليسم بيش از حد” و يا ” پرده دري” بيش از حد و يا ا”اقدام نچسب و غير ضروري” که گويا “اسلاميهاي تند رو را تحريک ميکند٬ به راه افتاده. گويا اين حرکت جامعه را قطبي کرده و “سکولارها را به سوي اسلاميون سوق ميدهد” و ممکنست براي “اسلاميها راي بيشتر بياورد و….غيره “.
  پاسخ ما به اين طيف اسلامي و نيمه اسلامي و فرهنگ مردسالار اين است که فرهنگ عقب مانده خودتان را به اين شکل تبليغ نکنيد. شهامت داشته باشيد مثل همان اسلاميهاي “تندرو” حرف دلتان را بزنيد تا جامعه چهره واقعي همه شما را در کنار اسلام سياسي و ارتجاع محض اسلامي بطور عريان ببيند.

  ما اين جنبش و سنت عقب مانده و موذي را ميشناسيم. همين تفکر و سنت عقب مانده اسلامي و نيمه اسلامي از ما زنان در ايران و افغانستان نيز ميخواست که منتظر ظهور امام زاده اصلاحات به رهبري اسلاميهاي “ميانه رو” باشيم. ٬ همان کساني که خاتمي را در ايران نماينده مدرنيسم معرفي کرده و از زنان ميخواستند که ساکت باشند و به سيم آخر نزنند ٬ اکنون وارد اين جنگ شده و بجاي دفاع از عليا و زنان و مردم آزاده در مصر٬ فرمان ايست و آتش بس ميدهند. به اينها بايد گفت کنار برويد تا ما نبرد نهايي را با اين جنبش کثيف ضد زن٬ ضد انساني و تروريست انجام دهيم. هر کس امروز از سکولاريسم حرف ميزند بايد از عليا دفاع کند.

  اسلاميها که موج وسيع دفاع از عليا را در دنيا شاهد هستند٬ آنها که دفاع جانانه زنان و جوانان در مصر و در تونس و ليبي ودر همه دنيا از عليا را شاهدند٬ به لرزه افتاده و براي اعدام عليا امضا جمع ميکنند. امنيت عليا و دوست پسرش کريم الان بسيار مهم است بهترین تضمین امنیت آنها حمایت گسترده جهانی و فشار به دولت نظامي مصراست.
  براي جلوگيري از هر تعرضي به آنها اکنون که در آستانه ۲۵ نوامبر روز جهاني اعتراض به خشونت بر عليه زنان هستيم ٬ همه ما از عليا و خواستهاي او دفاع کرده و با دامن زدن به يک جنبش جهاني ” ما همه عليا هستيم” عملا از امنيت او دفاع خواهيم کرد.
  ما زنان و مردان و جوانان از ايران که جنبش کثيف و جنايتکار و ضد انساني اسلامي را مي شناسيم٬ ميدانيم که نبرد براي تحميل حجاب و مقابله با زنان يک پرچم و يک ستون مهم جنبش اسلامي براي به قدرت رسيدن است و اکنون عليا در صدر مقابله با جنبش اسلامي ايستاده و سرنوشت اين مبارزه در آينده مصر بسيار حياتي خواهد بود. کساني که فکر ميکنند اين فقط يک حرکت “راديکال” و ” تحريک کننده” يک جوان است و بزودي سپري خواهد شد و احتياجي به دفاع از او نيست و يا بايد او را و اسلاميها را ” آرام” کرد٬ شديدا در اشتباه هستند. انقلابی که در مصر شروع شده است انقلاب مهمی است و بايد کمک کنيم اين انقلاب از پيشروي نايستد.
  دفاع از عليا و جنبش جوانان در مصر براي آزادي و برابري وظيفه همه ما است همه آتئيست ها٬ سوسياليستها ٬سکولارها٬ فمينيستها٬ و آزاديخواهان و مخالفين جنبش اسلامي در همه جا .

  زنده باد عليا ماجده المهدي و زنده باد زنان و مرداني که در دنيا بپاخاسته و از او دفاع ميکنند. اين مهمترين سنگر مقابله با اسلاميها است.

  مينا احدي
  مريم نمازي

 16. Ehsan Ahmadinejad نوامبر 20, 2011 در 12:20 ق.ظ.

  لطفا از علیا حمایت کنید،( به دلایل زیر…), ضمنا ما هم میتونیم عکس‌هایِ لختِ خود رو شِ یر کنیم ، اگه البته به اندازه علیا‌ تونسته باشیم تحجّر رو پس زده باشیم :
  Thanks dear Aliaa, we are all Aliaa, we support Aliaa…, exactly the Roots of Crimes and this disastrous World and specially the arias like Egypt, Saudi Arabia, Islamic RepuBlic Of Iran, Syria and … , against humanity , all people and specially Women, are made by this kind of wrong believes from Superstitions Religions and specially here Islam, we have to reject and destroy these Superstitions and get to our Rights, our Freedom and what and how we need our real Life and have to be !…. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=159591057472183&set=a.111975622233727.16337.100002638695580&type=1&ref=nfhttp://www.facebook.com/photo.php?fbid=294832580538813&set=a.292376134117791.72861.241213642567374&type=1&ref=nf

  لطفا به صفحه فیسبوکِ علیا بروید و از او حمایت کنید،( به دلایل زیر…)
  ولی مردی که سه تا زن داره رو با افتخار دعوت میکنن تو تلویزیون http://www.facebook.com/photo.php?fbid=152403438190945&set=a.111975622233727.16337.100002638695580&type=…3 — تجاوز به یک دختر ایرانی http://www.facebook.com/photo.php?fbid=118085064956116&set=a.111975622233727.16337.100002638695580&type=3 — قتل سه دختر به دست پدر http://www.facebook.com/photo.php?fbid=151861578245131&set=a.111975622233727.16337.100002638695580&type=3 — آخوندها خشمگین گشتند http://www.facebook.com/photo.php?fbid=114077305356892&set=a.111975622233727.16337.100002638695580&type=3

  علیاء : «انقلاب هنوز تمام نشده، ما هنوز پیروز نشده ایم، مصر به یک انقلاب اجتماعی نیاز دارد.» http://www.iran-free.org/archives/5595 See MoreSee MoreSee MoreSee MoreSee More

 17. علی نوامبر 20, 2011 در 6:16 ق.ظ.

  بدن لخت علیا به هیچ عنوان قشنگ نیست اگه میگین قشنگه پس قشنگ ندیدید.

 18. بهرام نوامبر 20, 2011 در 7:26 ق.ظ.

  من هر اقدام وتابو شکنی را با دل وجان میپزیرم اما زنان ودختران میهن من باتما م رنج وازاری که میکشند باتمام حق کشی ها ومحرومیتها یشان بامار دانشکده ها وموسسات دانشگاهی ایران نظر کنید تعداد خانمها ودختران شجاع ما را ببینید این است راه مبارزه باانها که بقدرت مادران فردا اعتقاد ندارند.خواهر من دختر من دهن کجیت مبارک در مقابل قدرت تو سر تعظیم فرود میاورم

 19. امین فاطمی نوامبر 20, 2011 در 11:46 ق.ظ.

  شجاعت دادا قابل تحسینه و بیشتر از اون کار علیا

 20. Hasan Ghazvini نوامبر 20, 2011 در 12:24 ب.ظ.

  استادبرعکس تووان می خوابیدی عکست ازپشت تاثیربیشتری درجامعه جهانی داشت!البته توقزوین منتشرمی شدتاثیر به مراتب بالاتر!

 21. ق نوامبر 20, 2011 در 12:31 ب.ظ.

  بسیار شجاعانه و قابل ستایش

 22. مهدی نوامبر 20, 2011 در 12:42 ب.ظ.

  دا دا
  این عکست بدرد نمی خوره سوراخ کونت هم نشون میدادی تا کون کوناش هم به وجد بیان ….

  اشکال شما اینه که آزادی رو از ماتحتتون می بینید. …. هیچ کسی رو در این مملکت به خاطر این مسایل تو زندان شکنجه نمی کنن اگر واقعا خودتو مرد می دونی برو میدون انقلاب بر علیه نظام شعار بده ببینم کونی برات میزان که اینجا نمایش بدی یا نه!؟

  • Ehsan Ahmadinejad نوامبر 24, 2011 در 11:39 ب.ظ.

   @ mehdi (balaei) va amsalahom: آنچیزی که مانع میشود شما این حرکت اعتراضی را درک کنید؛ تنها همان کرم های متعفن شهوتی است که مذهب در مغز شما و کاشته همان کرم هایی که با دیدن جنس ماده فورا به ولوله می افتند.
   شما اهل بحث و پلمیک نیستید. چرا که مذهب سلولهای انسانی مغزتان را خشکانده. در قاموس شما زن یعنی ناموس. ناموس یعنی جنس لطیفی که برده وار در تصاحب صاحبی است.شما در مرداب متعفن فرهنگی گیر کرده ای…د که راهی برای برون رفت از این مرداب را نمیابید. شما عصبانی عزیز. سخت عصبانی هستید. همانگونه که ملاها و آیت الله های شکم گنده مفت خور شهوتران شیهه میشند و فتوای جهاد علیه علیا صادر میکنند.
   آری علیا به قلب و هسته اصلی تعفن مذهبی شما یورش برده. اما بخواهید یا نخواهید دوست داشته باشید یا نداشته باشید شما در افول دوران تان بسر میبرید. علیا میلیونی شد. میلیاردی شد. علیا در میلیاردها انسان امروزی تشنه آزادی و برابری ضرب شد. نعره ها و عصبانیت ها و فتوی های شما کار به جایی نمیبرد. عصر ناموس و ناموس پرستی عصر فتوی و تکفیر و جهاد بسر آمده. دنیا وارد رنسانس جدیدی شده است. و علیا در قلب پایتخت تحجر اسلامی، و در قلب کانون مهمترین تحولات انقلابی جهان، دروازه این رنسانس را گشوده است. شما حق دارید عصبانی باشید همانگونه که ما حق داریم مسرور و مفتخر باشیم. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=159591057472183&set=a.111975622233727.16337.100002638695580&type=1&ref=nf See More

 23. سهیل نوامبر 20, 2011 در 12:54 ب.ظ.

  احسنت به تو …اما در جامعه ما فکر نکنم کسی جرعت این کار رو داشته باشه ! چون سه سوته دستگیر میشه و به جرم افشای ! فحشا به امکان زیاد اعدام بشه !! :دی

 24. مرد برهنه نوامبر 20, 2011 در 1:31 ب.ظ.

  از بعضي از ديدگاه ها شاخ درميارم، شخصاً از اقدام عاليه ( يا عليا) خيلي خوشحالم…..
  به اين دليل كه نشون ميده بنيانهاي فكري اسلامگرا ها چقدر متزلزله و به چه راحتي به چالش كشيده ميشه و مورد تهديد قرار ميگيره…. اين رو هم ما ميدونيم و هم خودشون، به همين دليله كه اگر سانسور وجود نداشته باشه، بنياد اين اعتقادات، مثل آب روي اسفالت بخار، در مقبل روشنايي روز بخار و ناپديد
  ميشه….ا
  از اين كار تو هم راضي هستم، خودم عمراً ازين جسارت ها ندارم…ا

  • javgir nasho dadsh! نوامبر 21, 2011 در 2:38 ب.ظ.

   از روی چی حدس زدی این کار علیا اسلامگرایی رو به چالش کشیده؟! تا جایی که من میدونم قدرت هم بهشون داده تا سکولار جماعت رو مفت و بی دردسر به چالش بکشن!!!!!!!!!!!!!!

 25. مسعود نوامبر 20, 2011 در 2:04 ب.ظ.

  من احساس میکنم شما با این حرکتت داری فحش میدی مرد حسابی …چه آزادییی؟ تو که قبلا هم میتونستی لخت بشی و لخت کنی !
  اون کسی که نمیتونست این کارو باید میکرد نه شما ! اصلا حالت عکس انداختنت جالب نیست ، بیشتر توش آلتت مد نظرته نه آزادی ! رفتی تو حموم؟ عکس گذاشتی؟ خیلی جیگر داشتی میرفتی تو خیابون لخت میشدی ! اگر مغزتم مثل بدنت معمولی بود این کارو نمیکردی!

 26. oranoos نوامبر 20, 2011 در 5:03 ب.ظ.

  نه زیاد :دی ، یکم ورزش کنی‌ و پشم و پیل‌ها رو کوتاه بهتر میشی‌ :دی ولی‌ ژستت باحاله :دی

 27. محمد نوامبر 20, 2011 در 5:43 ب.ظ.

  از آدم نمایی حیوان صفت چه انتظار بیشتر از این

 28. هادی نوامبر 20, 2011 در 6:07 ب.ظ.

  منم با علیرضا موافقم.

 29. علی نوامبر 20, 2011 در 6:40 ب.ظ.

  کار شجانه یی بود، درود بر همه ی آزادی خواها

 30. هستی نوامبر 20, 2011 در 7:22 ب.ظ.

  دروود بر جسارت و شجاعت شما ..

 31. باکرگی ممنوع نوامبر 20, 2011 در 8:33 ب.ظ.

  از طرف تمام انسان های آزاده، این حرکت شجاعانه را سپاس می گوییم.

 32. زویا نوامبر 20, 2011 در 8:35 ب.ظ.

  اقلا آب ِ وان رو عوض می کردی:)

 33. دختر هنجارشکن نوامبر 20, 2011 در 9:23 ب.ظ.

  بدن عریان بزرگترین اعتراض به دروغ هست
  هر نوع حجاب نوعی دروغه … نشان دهیم بدن ما این نیست

  من عاشق بدن عریان هستم . شکلش فرقی نداره … چون نشان دهنده حقیقت چیزی که هست …. نه دروغی که نیست …

  دختر مصری کاری کرد که شاید من هم میکردم
  تابو شکنی
  مانند خیلی از تابوهای دیگر جامعه ما
  حتی بوسیدن دو عاشق
  من هم تابو شکنی کردم «در شلوغ ترین میدان شهر شب هنگام لبان دوست پسرم را بوسیدم و باز هم تکرار کردم » اول حیرت بود و بعد آن ……..

 34. ali نوامبر 20, 2011 در 10:13 ب.ظ.

  سرت بو پا میده

 35. میترا نوامبر 20, 2011 در 11:58 ب.ظ.

  آفرین! معلومه که تو هم مثل «فرنود» شوشولتو خودت میشوری…
  فقط اگه خواستی دست به ماشین لباسشوئی بزنی؛ اول از «خاله نرگس» اجازه بگیر، خرس پشمالو!

 36. پژمان هوشمند زاده نوامبر 21, 2011 در 1:57 ق.ظ.

  بسیار مایلم خانوم مینا احدی و مریم نمازی هم به همین شکل و روش از دادا و علیا حمایت کنند. همه منتظریم مینا جون و مریم جون. احقاق حقوق زنان معطل هیکل شما دو نفر است. اعلامیه صادر کردن فایده نداره. باید اقدام عملی کنید. البته مواظب عوامل پلی بوی باشید. اینها نامردند شما دو نفر رو می دزدن میبرنتون کالیفورنیا مدلتون می کنن بعد نون این طفلک «کیم کارداشیان» آجر می شه. … خدابیامرزدش. مامان بزرگی داشتم می کفت : میمون هر چی زشت تر اداش بیشتر! …

  • Ehsan Ahmadinejad نوامبر 24, 2011 در 11:42 ب.ظ.

   @ pezhman va amsal e peyman: آنچیزی که مانع میشود شما این حرکت اعتراضی را درک کنید؛ تنها همان کرم های متعفن شهوتی است که مذهب در مغز شما و کاشته همان کرم هایی که با دیدن جنس ماده فورا به ولوله می افتند.
   شما اهل بحث و پلمیک نیستید. چرا که مذهب سلولهای انسانی مغزتان را خشکانده. در قاموس شما زن یعنی ناموس. ناموس یعنی جنس لطیفی که برده وار در تصاحب صاحبی است.شما در مرداب متعفن فرهنگی گیر کرده ای…د که راهی برای برون رفت از این مرداب را نمیابید. شما عصبانی عزیز. سخت عصبانی هستید. همانگونه که ملاها و آیت الله های شکم گنده مفت خور شهوتران شیهه میشند و فتوای جهاد علیه علیا صادر میکنند.
   آری علیا به قلب و هسته اصلی تعفن مذهبی شما یورش برده. اما بخواهید یا نخواهید دوست داشته باشید یا نداشته باشید شما در افول دوران تان بسر میبرید. علیا میلیونی شد. میلیاردی شد. علیا در میلیاردها انسان امروزی تشنه آزادی و برابری ضرب شد. نعره ها و عصبانیت ها و فتوی های شما کار به جایی نمیبرد. عصر ناموس و ناموس پرستی عصر فتوی و تکفیر و جهاد بسر آمده. دنیا وارد رنسانس جدیدی شده است. و علیا در قلب پایتخت تحجر اسلامی، و در قلب کانون مهمترین تحولات انقلابی جهان، دروازه این رنسانس را گشوده است. شما حق دارید عصبانی باشید همانگونه که ما حق داریم مسرور و مفتخر باشیم. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=159591057472183&set=a.111975622233727.16337.100002638695580&type=1&ref=nf See More

 37. shapalotka نوامبر 21, 2011 در 5:17 ق.ظ.

  جالب بود …. از ديد منه همجنسگرا اين يك جسارته … يك اعتراضه … فكر نميكنم لخت شدن در انظار عمومي در جايي مثل آمريكا يا كانادا يا غرب اروپا مشكلي داشته باشه اين آقا دقيقا ميخواسته حمايتش رو نشون بده و خوبم نشون داده !
  اتفاقا عكسش خيلي هم خوبه و بدن خوبي هم داري … به چشم برادري عرض ميشه

 38. AKBAR نوامبر 21, 2011 در 7:14 ق.ظ.

  داداش با اينهمه پسم و پيلي چي رو خواستي نشون بدي حشرات روي بدنت رو يا حمايت رو؟
  آخه لاشي اين حركته واسه حمايت؟
  از پشت عكس ميگذاشتي شايد بيشتر حمايت ميشد
  اگه خواستي از پشت عكس بگيري لطفا پشم و پيلي هاش رو بزن شايد خوشگل تر بشي
  اي تو روح مسئولين مملكت كه ريدن توي كار كه يه يابويي مثل تو بياد و همچين كار كسشري بكنه و بقيه هم فكر كنن با ايول گفتن به تو الدنگ دارن با ظلمي كه بهشون ميشه مقابله ميكنن

 39. شاهین نوامبر 21, 2011 در 8:17 ق.ظ.

  چقدر کوچیکه.

 40. farshad نوامبر 21, 2011 در 8:46 ق.ظ.

  حالم بهم خورد ، ولی حرکت قشنگی بود ممنون.

 41. jagolix نوامبر 21, 2011 در 9:09 ق.ظ.

  دمت گرم … جسارت و شجاعت زیادی داری 🙂 کار قشنگی بود

 42. حسن نوامبر 21, 2011 در 9:09 ق.ظ.

  shame on you
  خاک عالم بر سرت کنند

 43. سعید نوامبر 21, 2011 در 12:09 ب.ظ.

  من واقعا نمیدونم چی بگم؛فکر کنم هرچی لازم بود رو آقای علیرضا گفتند.به عنوان حمایت فکر کنم لایک کردن صفحه ی فیسبوک ایشون و بازدید از وبلاگش کفایت کنه.یا باید به صورت یک عدد حضور داشته باشی یا حرفی برای گفتن داشته باشی و پیگیر هم باشی که یک همچین عکسی رو منتشر کنی(تا حدودی مثل آقای آرش دکلان) ..ما زیاد دیدم دوستانی که در قسمت پروفایل فیسبوکشون کوچکترین شخص تاثیرگذار بر حضراتشون ارنستو چگوارا بوده ولی وقت عمل اعتراضات خیابونی رو از پای شبکه های ماهواره ای دنبال میکردن.حالا شما زدی به فضای سایبر.دادا شما عکس این فرمی خانوادگی هم به تشانه ی اعتراض یا حمایت اینجا بذاری کسی کاری باهات نداره..خیلی اینکاره هستی تشریف بیار وسط یکی از میدون های اصلی شهر(میدون انقلاب چطوره؟) یه حرفی بزن یا مثلا عکس همین علیا ماجده رو ببر بالا بگو حمایتت میکنیم..بعدا قول میدم خیلی ها ازت حمایت کنن..شرمنده دستم از باطوم های چندسال پیش ناقص شده.دیگه اذیت میشم تایپ کنم..

 44. riza نوامبر 21, 2011 در 12:42 ب.ظ.

  شما گوریلی به شکل آدم یا آدمی به شکل گوریل؟
  فک کنم گوریلی به شکل آدم باشی

 45. ali ardebili نوامبر 21, 2011 در 1:27 ب.ظ.

  این دودول مایع شرمندگی با اون بجائی نمیرسی کاش قبلا یکارش میکردی بعد عکس میگرفتی

 46. rohollah نوامبر 21, 2011 در 2:44 ب.ظ.

  مرديكه‌ي زپرتي ِ كون گنده‌ي پشمالو
  با اين وبلاگ درپيتت، گه بگيرن درشو..

 47. یک صهیونیست نوامبر 21, 2011 در 3:04 ب.ظ.

  یه کمی عکسه مشکوکه ها فکر کنم فتو شاپیه !!

 48. omid نوامبر 21, 2011 در 7:58 ب.ظ.

  خیلی که سکسی و خوش تیپی جیگر.

 49. maziar نوامبر 21, 2011 در 9:05 ب.ظ.

  داره برای خودش تبلیغ میکنه, به قول قدیمی ها از آب گل آلود میخواهد ماهی
  بگیره.چه دوره و زمانه ای شده

 50. spy نوامبر 24, 2011 در 7:26 ب.ظ.

  به اونایی که میگن قابل تحسینه ؛اگه قابل تحسینه به مامان و خواهرتم بگو این کارو بکنن.
  انقد بدم میاد از این اداهای روشنفکری. این نشد مبارزه. با این کارا نه هیچ جمهوری اسلامی از بین میره نه هیچ دین گرای افراطی.
  انسان بر بدن خودش اختیار داره ولی ما خیلی وقته از دوره غار نشینی گذشتیم.
  این آزادی پایین ترین و ابتدایی ترین نوع آزادیه. این کار خانم علیا بیشتر به نفع اسلام گراهای اخوان شد که بکننش تو بوق و کرنا

 51. احسان نوامبر 24, 2011 در 8:02 ب.ظ.

  به نظر من حجاب به طور کلی صرفا به معنی پوشیده بودن نیست. حجاب یک شخصیته. یعنی یک زن یا یک مرد برای شخصیت خودش احترام قائل باشه. و این جمله معنی انعطاف پذیری داره.
  اقدام علیا در شرایط کنونی جامعش، قابل ستایشه. چرا که علیا فهمید چیز های با ارزش رو باید مخفی کرد و بقیه رو کنار گذاشت و این که ارزشش به قوس های بدنش نیست.
  اقدام شما رو نمی دونم.
  شاید به درد بخوره، شایدم نه.

 52. !3eh نوامبر 24, 2011 در 10:33 ب.ظ.

  جناب دوست ، عزیز ، یه بنده خدایی می زنه اون درش و بی خیال همه چی می شه تا اعتراضش رو نشون بده ، واسه حمایت کردن ازش لازمه نیس همه لخت شن .
  نمی دونم چرا ایرانی جماعت شور همه چی رو در میاره ؟
  اون یارو می خواسته ته تهش رو نشون بده ،فقط نشون بده ، نه این که دنبال ته تهش باشه . که چی بشه اصلا که یه جماعتی لخت بشن؟؟؟؟

 53. amir نوامبر 25, 2011 در 4:51 ق.ظ.

  دوستان عکس مادر و خواهراشون و زناشونو بزارن بهتر

 54. lmalek نوامبر 25, 2011 در 6:33 ق.ظ.

  کارهای این موجودات مبارزات آزادیخواهانه ملت ایران را سالها به عقب باز خواهد گرداند… به فضای مجازی که اغلب آدمها آزادانه فکرشون رو میگن و از واقعیت و از اون شرایطی که واقعن در جامعه ایران حاکم هست، گاهی بسیار دور هستند، کاری ندارم، اما میتونم با اطمینان بگم که بالای نود درصد مردم عادی ایران اگر بشنون که یک عده مثل حیوون خودشونو لخت کردن و اسم کارشون رو گذاشتن دفاع از آزادی، حالشون از هرچی آزادیخواه هست به هم میخوره و اون همه تلاشها و مجاهدتها و خون دادن ها و کتک خوردن ها و شکنجه شدنها و زندانی شدن های آزادیخواهان واقعی ایران بی حاصل خواهد شد…. واقعن برای این آقا و حامیانش متاسفم که خودشون نمیفهمند چه گندی زدن

 55. majid نوامبر 25, 2011 در 8:24 ق.ظ.

  خرافات را باید به مرگ گرفت تا تب قانع شود. ممنون از شجاعت شما، و از طرف دوستان نادان عذر میخواهم ، با تمام وجود از حرکت آوانگارد و مهم شما حمایت میکنیم ، دانشجویان ایرانی مقیم مسکو

 56. moji maroof نوامبر 25, 2011 در 8:46 ق.ظ.

  تصور من از کاری که اون دختر مصری کرد مبارزه با نظام فکری و ارزشی مردسالارانه در کل دنیا بخصوص کشورهای مسلمان هستش. نظامی که ارزش زن رو به عنوان یک انسان نمی پذیرد و آزادی زن رو بر نمی تابد. از این رو کار کار ماجده به عنوان یک «زن» و «قربانی» این نظام فکری بسیار قابل تحسین است و البته قابل درک! اما اصلا نمی تونم درک کنم شما به عنوان مرد چرا چنین کاری کردید. چون این بدن شما نیست که در طول قرن ها سانسور شده باشه! اگر قصد حمایت دارید، راهش لخت شدن نیست!
  در ضمن با این بخش از نظرتون که چون عکس های ماجده زیبایی مین-استریمی دارند پس خرق عادت نیست بسیار مخالفم.
  اول اینکه به قول معروف شما اصلا» طرف کی هستی؟؟؟ در حمایت از کار اون دختر لخت شده اید ولی عنوان میکنید که «عکس گرفتن چنین شخصی چندان خرق عادت نیست» ؟؟؟ فکر نمی کنید همین که به جای درک ماهیت عمل این دختر به زیبایی اندام او فکر میکنید به دلیل آن باشد که هنوز رگه های همان تفکری که ماجده با آن می جنگد و شما حامیش شده اید در شما هست؟؟؟
  ثانیا» به نظر من اینکه ماجده دختر زیبایی است خود بزرگترین خرق عادت است! همه آن عکس های زنان زیبایی که در صنعت پورن تولید می شود در خدمت همین نظام مرد سالارانه است. چرا که برای جلب نظر مردها چنین می کنند. ماجده زن زیبایست که عکس های تن لخت خود را منتشر کرده ولی به دنبال مشتری نیست!!! این خرق عادت نیست؟؟؟

 57. وطن دوست نوامبر 25, 2011 در 8:49 ق.ظ.

  با درود،خواهشاً من به عنوان یک مرد می خوام بگم آقایون عکس های لختیشون رو نزارند و راه دیگی برای مبارزه پیدا کنند.

 58. مجيد نوامبر 25, 2011 در 11:10 ق.ظ.

  دمت گرم. حال كردم ريدي به اسلام و هرچي دينه ايول لوتي. حمايت مي كنيم تو را بزودي

 59. rebel نوامبر 25, 2011 در 3:38 ب.ظ.

  شرم بر ازادیی که شما منادیانش هستید
  شرم برشما وعلیا وتمامی همفکرانتان که ازادی وازادگی را به سخره گرفتید وغلیان احساسات عوامانه وکوچه بازاری را میخواهید به اسم دموکراسی وازادی فکروبیان فارغ ازهر نقد وفکری به خورد ملت پوپولیست بدید
  واقعا فرهنگ برهنگی با برهنگی فرهنگی تفاوتشان اینجا معلوم میشه
  فرق دوغ ودوشاب رو ادمی که بتونه فکرکنه بسادگی تشخیص میده
  کاش بجای این همه هوچی گری ذره ای تاریخ دین به صورت جامعه شناختی به نقد کشیده میشد تا معلوم بشه برش کدوم حرکت بیشتره ولی افسوس که دردام پارادایم ها گرفتارند ملتی که عصیان عصبیت فکری سراپای انهارا فراگرفته
  خون جوانانی که فهمیدند وندا دردادند بخاطر همچین اراجیف مبتذلی نباید پامال بشه حالا زندگی تباه شده ما به درک!
  اقای باشعور
  برگرد به گفته های خودت وافکارت ودرونت
  کجای این کارت با ازادی واعتراض ونقد سنخیت داره؟
  کجای کار علیا با ساختارسازی جوردرمیاد
  ملتی که ازتاریخش خبرنداشته باشه لایق همین اراجیفه
  متاسفم که شماهارو باید روی تیتر یک سایت های زرد مثلا حامی اعتراض باید دید
  دوگانگی سراپای افکارتان را فراگرفته ودرتعریف وتاویل معناها عاجزمانده اید وانتظار دارید که یکشبه به اسودگی برسید
  شادم که دیگر نه صدایی از من بیرون میاید ونه از کسی حمایت میکنم این پست رو هم فقط بخاطر خودت زدم هرجوردوست داری برخورد کن ولی مطمئن باش اینها راه مناسبی نیستند وبقولی این ره که تومیروی به ترکستان هست

 60. javgir nasho dadsh! نوامبر 25, 2011 در 6:01 ب.ظ.

  دوست عزیز آقای Ehsan Ahmadinejad من آقا نیستم خانم هستم و هیچ گونه اعتقادات مذهبی ای هم ندارم. مشکل شما این هست که حتی باور نمی تونید بکنید که یه زن هم میتونه در شرایط اختیار کامل پوشش رو بپسنده و این همه اون چیزیه در اثر این اجبارهای مذهبی در طول تاریخ جوامع مذهبی توی ذهن مرد جماعت ته نشین کردن . من رنم و از هر حرکت رادیکالی که باعث به انحراف کشیده شدن جنسیت (تاکید میکنم جنسیت نه آزادی جنسی لطفا کمی درباره تفاوت جنسیت و امر جنسی مطالعه کنید) مخالفم. با برهنگی مخالفم . اما با آزدای پوشش موافقم.

 61. نیما نوامبر 26, 2011 در 10:53 ق.ظ.

  آقا یکی بیاد به من بگه این کارا چه معنی داره ؟ بابا بی خیال دارین آبرویه خودتون رو به باد میدین ! اینجوری خودتونو مضحکه دسته اینو اون میکنید به خدا

 62. babak نوامبر 26, 2011 در 4:09 ب.ظ.

  ز شیر شتر خوردن و سوسمار
  عرب را به جایی رسیدست کار
  که اندام خود لخت و عریان کند
  تن زشتش اینگونه غوغا کند

 63. babak نوامبر 26, 2011 در 4:23 ب.ظ.

  من نمیفهمم چرا این دختر اینقدر مشهور شده. اگه یک سرچ تو گوگل کنین هزاران سایت سکسی هست که دخترای عرب توش لخت شدن و عکس گذاشتن.
  عکسش هم اصلا تحریک کننده نیست. والا من که با دیدن سینه هاش بالا آوردم. بماند که پایین رو هم باید یک تیغ بندازه. ولی مسئله اینجاست که این جنده خانوم بدن زشتش رو به انقلاب مصر چسبونده و یک نوع آوری کرده که قابل تحسین هست. اگه یک جوون مردی هم انقلاب اسلامی ما رو به کیرش ربط میداد شاید کار ما ها هم به اینجا ها نمیکشید.
  در مورد اونهایی که این کارش رو به حیوانات ربط میدن یا اینکه برعکسش میخوان یجوری قضیه رو ماست مالی کنن باید بگم که واقعا متاسفم.
  * اولا اینکه تو فضای اینترنت این کار رو کرده. و عملا کسی که بخواد بدن لختش رو ببینه باید بره تو اینترنت و سرچ کنه و از ۱۰ جوور فیلتر شکن استفاده کنه تا موفق بشه. ! منظورم اینه که منم با این مخالفم کسی بیاد تو خیابون لخت راه بره. که چی که ” انسان آزاد آفریده شده”
  شاید یکی مثل امثال من نخواییم ببینیم. یا یکی دوست نداره شوهرش بدن لخت یک زن دیگه رو ببینه و برعکس. ولی تو اینترنت اصلا اشکالی نداره. چون کسانی که با این کار این دختر مخالفن میتونن تو اینترنت دنبال عکسش نگردن.
  ثانیا چون میدونم میخوای جواب بدی که مثلا دوست داری خواهر یا مادرت این کار رو تو اینترنت بکنن جلوجلو میگم که تو اینترنت و اونترنت خواهر مادر خودتون …

  و در آخر چند نکته
  چند نکته :

  1-اصولا اعراب موجودات چندان مهمی نیستند و پرداختن به انها احمقانه است
  2-در خاک خودمان آنقدر مشکلات و اتفاقات اندوهبار رخ می دهد که دیده نمی شود آنوقت ما چسبیدیم به فاحشه ای در کشوری دیگر
  3- حرکتش نمادین بوده مثلا می خواهد بگوید اسلام دین محدودیت هاست . تا باشه از این نمادها !!!!!!
  4- گناهش با خودش . ما به فکر خودمان باشیم
  5- خوش به حال همکلاسی هاش
  6-اگه اون 2 تا عکس سکسی از خودش منتشر کرده، ما اینجا فیلم سکسی از هنرپیشه های مطرح سینمای ایران دیدیم( دختر شوکت) پس باز هم ما از عربها جلوتریم!!!!!
  7- اگر دختری در ایران بخواد که او هم چنین حرکت نمادینی داشته باشه ما آقایون استقبال می کنیم. حتما بعد از انتشار عکس اطلاع رسانی فراموش نشه.
  ****
  چون از سروده خودم، خیلی خوشم اومد دوباره اینجا میارم

  ز شیر شتر خوردن و سوسمار
  عرب را به جایی رسیدست کار
  که اندام خود لخت و عریان کند
  تن زشتش اینگونه غوغا کند

 64. کاربر نوامبر 27, 2011 در 4:50 ق.ظ.

  اون دختر مصری در رو برای همه کثافت کاری ها و شهورت رانی های بیمارگونه باز کرد. این کثافت کاری ها هیچ ربطی به آزادی نداره.

 65. کاربر نوامبر 27, 2011 در 9:17 ق.ظ.

  اگه شماها مخالفان اسلام هستید، صدهزار درود بر اسلام.

 66. حامد صادقی نوامبر 27, 2011 در 8:14 ب.ظ.

  درود بر تو و بر بانو ناوک و بر آن دختر مصری آزاد اندیش

 67. بابک نوامبر 29, 2011 در 8:53 ق.ظ.

  اگر برهنگی تمدن است پس حیوانات متمدن ترند.
  واگر پشم و مو وحجاب فضیلت است پس باسن «بز» از همه فاضل تر است .
  لباس یک نماد و معرف شخصیت و عقیده انسان است .
  تحمیل لباس بصورت یونیفرم (حجاب) جهت نسان دادن قدرت حاکمیت دیکتاتوری واستبداد محض است .
  این دختر بسته به موقعیت و علائقی که دارد شاید عملگردش قابل توجیه باشد ولی در مورد شما … شاید کمی عجله کردین
  ولی وقتی عکس ترا بیشتر نگاه میکنم نمی دونم چرا شکنجه گاه های رژیم و هزاران جوان بی گناهی که لخت ومادر زاد زیر انواع شکنجه های این به اصلاح سربازان امام زمان جان خود را فدای ازادهگی میکنند در نظرم مجسم میشه !!!

 68. کلافه نوامبر 29, 2011 در 1:04 ب.ظ.

  اه ، اینکه سردار رادان خودمونه !!!

 69. یزدان پرست دسامبر 1, 2011 در 1:30 ب.ظ.

  برای این همه بلاهت و حماقت متاسفم
  همین

 70. وب سایت سیاسی افشاگری کومله 1917 دسامبر 10, 2011 در 6:49 ق.ظ.

  مادر جنده بچه کونی اخه تو چی میگی این کار رو زن کرده مادر کونی دهن مادر و خواهرتو گاییدم داری مشتری جلب میکنی به اسم دفاع از زن فاحشه؟خر خودتی همه شما ضد انقلابها اونجا مشغول این کثافت کاریها هستید

 71. کولی مست فوریه 14, 2012 در 11:25 ق.ظ.

  عمرا 15 سانت بشه. از چشم افتادی. بیشتر قیافت عین مفعولاس!!. برعکس وایسا حالشو ببیریم

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: